Aktualności

Raport "FIS Flexicurity Integrated Services"

Zapraszamy do zapoznania się z raportem "FIS Flexicurity Integrated Services", który porównawczo opisuje realizowanie różnych aspektów flexicurity w wybranych krajach europejskich.

Czytaj więcej >

Prawo pracy a ciąża

Tak ten świat urządzony, że przywileje pracownicze związane z okresem ciąży dotyczą tylko kobiet. Kodeks pracy zapewnia przyszłej matce szczególną ochronę, zarówno przed szkodliwymi warunkami pracy, jak i znacznie częściej występującym zagrożeniem utraty pracy. Warto znać swoje prawa nawet gdy się dopiero potomka planuje.

Czytaj więcej >

Zmiany w prawie pracy - dłuższe urlopy macierzyńskie

Od 1 stycznia 2012 r. wydłużony zostaje dodatkowy urlop macierzyński i urlop ojcowski. Wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego w 2012 wyniesie cztery tygodnie (uprzednio wynosił 2 tyg.), jeśli kobieta urodzi jedno dziecko - a więc łącznie 24 tygodnie lub sześć tygodni w razie urodzenia co najmniej bliźniaków (uprzednio 3 tyg.) plus 31 tygodni urlopu podstawowego, co daje łącznie 37 tygodni.
Natomiast w 2012 i 2013 r. urlop ojcowski będzie wynosił 2 tygodnie.

Czytaj więcej >

Polki coraz częściej korzystają z L4 podczas ciąży

Polki coraz częściej korzystają z L4 podczas ciąży

Czytaj więcej >

Wpływ elastycznych form zatrudnienia na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Anna Sabat: Wpływ elastycznych form zatrudnienia na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej >

Kobieta przedsiębiorcza chce więcej

Współczesne, świadome swoich potrzeb kobiety coraz częściej decydują się na założenie własnej firmy. Niejednokrotnie znużone siedzeniem w domu, nieprzynoszącą radości pracą i zaspokajaniem cudzych potrzeb, chcą sięgnąć po więcej – ale czy sięgają?

Czytaj więcej >

Jak wykorzystać potencjał swojej osobowości do rozwoju kariery?

Wyobraź sobie idealną dla siebie pracę, w której odnosiłabyś sukcesy oraz odczuwała przyjemność i satysfakcję z jej wykonywania. Jakie warunki musiałyby być spełnione, aby ten stan osiągnąć?

Czytaj więcej >

Niania czy żłobek?

Niania czy żłobek to trudny dylemat mam dzisiejszych czasów. W idealnym świecie, bez wątpienia, odpowiedziałabym: ani jedno ani drugie – mama!

Czytaj więcej >

Prawa mam w pracy

Kobieta w ciąży nie może pracować w nocy i w nadgodzinach.Prawo pracy chroni kobiety opiekujące się dzieckiem do ukończenia przez nie 4. roku życia.

Czytaj więcej >

Urlop po nowemu

Urlop no nowemu

Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy wydłużającej okres, w którym pracownicy będą mogli wykorzystać zaległy urlop.

 

Czytaj więcej >